• 0 (532) 628 28 80
  • info@amerikaileticaret.com
  • Bağdat Caddesi Bostancı Mahallesi Benliler Apt. No: 513/1 Bostancı

Federal Teşvikler

Federal Teşvikler


Federal Teşvikler

FEDERAL ROGRAMLAR VE TEŞVİKLER

 

ENERJİ

Yurtdışı Özel Yatırım Kurumu (OPIC) Finansal Ürünler

Yurtdışı Özel Yatırım Kurumu (OPIC), ABD hükümetinin kalkınma finansmanı kurumu ve dünyadaki kritik kalkınma zorluklarının çözülmesine yardımcı olmak için çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. OPIC’in finansal ürünleri, gelişmekte olan ülkelerdeki uygun yatırım projelerine doğrudan krediler ve kredi garantileri yoluyla orta ve uzun vadeli finansman sağlamaktadır.

Ulusal Enerji Teknolojileri Laboratuvarı (NETL) İstenmeyen Fon Önerileri

ABD Enerji Bakanlığı (DOE), DOE'nin araştırma ve geliştirme misyonuyla ilgili kendiliğinden üretilen, istenmeyen bir fonlama teklifidir. DOE yüksek riskli ve yüksek getiri sağlayan teknolojilerle ilgili teklifleri dikkate almaktadır.


KİMYASALLAR

Tarımsal Kırsal İşletme ve Kooperatif Hizmeti (RBSC) 

RBSC'nin İşletme Programları arasında Biyo-Rafineri, Yenilenebilir Kimyasal ve Biyo Bazlı Ürün İmalatı Yardım Programı (BAP veya Bölüm 9003 Programı) bulunmaktadır. BAP, gelişmiş biyoyakıtlar, yenilenebilir kimyasallar ve biyo bazlı kimyasal ürünler için üretim tesislerinin geliştirilmesine yardımcı olacak kredi garantileri sunmaktadır.

Enerji Bakanlığı İleri Üretim Ofisi 

Maliyet paylaşımlı projeler, araçlar, eğitim ve bilgi sayesinde, Gelişmiş Üretim Ofisi (AMO), ABD'de enerji verimliliği ve tasarrufunda artış sağlayacak olan teknoloji / malzeme endüstrisi ve uygulamaları geliştirmek ve ticarileştirmek için geniş bir kamu-özel ortakları yelpazesiyle çalışmaktadır. AMO'nun araştırma ve geliştirme bazlı kimyasallarla ilgili “Yenilikçi Süreç ve Malzeme Teknolojileri” ve “Yeni Nesil Malzeme Projesi” adlı iki projesi bulunmaktadır.


OTOMOTİV

İleri Teknoloji Araç İmalatı Kredi Programı

İleri Teknoloji Araçları İmalatı (ATVM) kredileri, ABD'de ileri teknoloji araçlarının (ATV) ve ilgili bileşenlerin geliştirilmesini desteklemektedir. ATVM Kredi Programı şu anda başvuruları kabul ediyor.


TÜKETİCİ MALLARI

Üreticinin Enerji Verimli Cihaz Kredisi

Bulaşık makineleri, çamaşır makineleri veya buzdolapları üreten şirketler, ürettikleri her bir nitelikli enerji tasarruflu cihaz için vergi kredisi talep edebilirler. Kredi miktarı, cihazın türüne, enerji verimliliğine ve bulaşık makineleri ve çamaşır makineleri için tükettiği su miktarına dayanmaktadır.


LOJİSTİK

Yapı Amerika Bürosu

Yapı Amerika Bürosu, Amerika Birleşik Devletleri'nde ulaştırma altyapısı geliştirme projelerinin yürütülmesinden sorumludur. Büro, kredi fırsatlarını düzenler, hibe eder, kredi ve hibe programlarına daha hızlı ve şeffaf bir şekilde erişim sağlarken, aynı zamanda teknik yardım sağlar ve proje planlama, finansman, teslimat ve izlemede yenilikçi en iyi uygulamaları teşvik eder. Bu vizyona ulaşmak için Büro, bir inovasyon ve müşteri hizmetleri kültürünü teşvik ederken, departman içindeki tüm modların uzmanlığından en iyi şekilde yararlanmak için ABD DOT’unun tüm kaynaklarını kullanır. Ek olarak, bir AASHTO Mükemmellik Merkezi olan BATIC Enstitüsü, tüm Kamu Ulaştırma Bakanlıkları ve yerel ortaklarına eğitim, en iyi uygulamaların paylaşılması ve teknik yardım yoluyla proje finansı tekniklerinin analizinde, anlaşılmasında ve kullanılmasında kamu sektörünün kapasite geliştirmesini teşvik etmektedir.

Alternatif Motorlu Araç Kredisi

Bir yakıt hücreli motorlu taşıt (elektrikli veya hibrit araba) satın alırsanız ve vergi yılı boyunca kullanmaya başlarsanız, daha hafif araçlar için bireysel federal vergilerinizden 4.000 $ 'a kadar kredi alabilmeniz için Form 8910 kullanabilirsiniz. Ağır araçlar Amortismana tabi mülke atfedilebilen kredi (işletme veya yatırım amaçlı kullanılan araçlar) genel işletme kredisi olarak değerlendirilir.


ÇEVRESEL TEKNOLOJİ

NOAA Small Business Innovation and Research (SBIR) Program

NOAA'nın Küçük İşletmeler Yenilik ve Araştırma (SBIR) Programı, mükemmel ticari potansiyeli olan son derece yenilikçi ürünler aramaktadır. Tüm SBIR önerileri, NOAA'nın iklim, hava durumu, okyanuslar ve kıyılardaki değişiklikleri anlama ve öngörme misyonunu doğrudan kullanması ve deniz ekosistemlerini ve kaynaklarını koruyarak ve yönetirken, aynı zamanda başarılı olabilmek için daha büyük pazar taleplerine cevap verebilmesi gerektiğini de doğrudan değerlendirmelidir.

Çevresel İhracat Programı

EXIM, ABD merkezli çevre şirketleri için riski azaltmaya yardımcı olmak için finansman sağlar ve ABD yapımı çevresel mal ve hizmetlerin satın alınması için uluslararası alıcılara rekabetçi finansman koşulları sunar.


MEDİKAL TEKNOLOJİ

Ulusal Sağlık Kurumları Küçük İşletmeler Yenilik ve Araştırma Enstitüsü (SBIR) Hibeleri

Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) SBIR ve STTR programları, sağlığı iyileştirmek için yenilikçi teknolojiler yaratan erken aşamadaki ABD'deki küçük işletmeler için ayrılmaz bir sermaye kaynağıdır. Bu rekabetçi programlar, küçük işletmelerin federal araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) arenasına girmelerine, hayat kurtaran teknolojiler yaratmalarına ve ekonomik büyümeyi teşvik etmelerine yardımcı olur. Hem SBIR hem de STTR programları üç aşamaya ayrılır. NIH, küçük işletmelerin teknolojilerini laboratuvardan pazara taşımasına yardımcı olmak için özel teknik yardım ve boşluk finansmanı programlarına sahiptir.

Orphan İlaç Kredisi

Bir ilaç firması olarak, bazı nadir hastalıkların tedavisi için çalışıyorsanız, Federal Gıda, İlaç ve Maddelerin 505 (i) Bölümündeki klinik ilaç test maliyetlerinizin yüzde 50'sini vergi kredisi almak için Form 8820'yi kullanabilirsiniz.


PROFESYÖNEL SERVİSLER

Verimli Enerji Ev Kredisi

Yüklenici olarak, başka bir kişinin ikamet amaçlı olarak kullanması için enerji tasarruflu nitelikli bir ev satıyor veya kiralıyorsanız, evin enerji tasarrufu gereksinimlerine dayanarak vergi kredisi almak için Form 8908'i kullanabilirsiniz.


TEKSTİL

Tekstil ve Konfeksiyon Ofisi (OTEXA) İhracatı Geliştirme Programı

Tekstil ve Konfeksiyon İhracatını Geliştirme Programı, tekstil endüstrisinde ihracat yapmak isteyenlere ihracat danışmanlığı, seminerler, iş eşleştirmeleri, ticaret misyonlarına sponsorluk, büyük uluslararası ticaret etkinliklerinde ABD pavyonları ve seçilen pazarlardaki kilit ihracat fırsatlarını belirleyen araştırmalar yoluyla özel yardım sağlamaktadır.


SEYAHAT, TURİZM VE KONAKLAMA
İşveren Sosyal Güvenlik ve Medicare Vergileri (Gıda ve İçecek Endüstrisi) İçin Kredi

Bir işveren olarak çalışanlarınızın bahşiş gelirleri üzerinden ödediğiniz sosyal güvenlik ve Medicare vergileri için vergi kredisi talebinde bulunabilirsiniz.


Detaylı bilgi için: http://selectusa.stateincentives.org/?referrer=selectusa'i ziyaret edin.
Ücretsiz Danışma Talep Formu